Strony poświęcone historii kolei w Osiu
STRONA GŁÓWNA HISTORIA GALERIA STACJA OSIE DO POBRANIA KONTAKT&LINKI

OSIE, KOLEJ, HISTORIA...

Witam wszystkich zainteresowanych koleją i jej historią w okolicach Osia!
Historia kolei w różnych rejonach naszego kraju to dziś całkiem popularny temat stron internetowych. Jak dotąd jednak autorzy omijali rejon Borów Tucholskich, a w szczególności ich centralną część czyli okolice miejscowości Osie. Postanowiłem zatem wypełnić tę lukę, a owocem tego postanowienia jest ta właśnie strona.
Historia naszej kolei nie jest może długa, ale warta pokazania i spopularyzowania. Zapraszam zatem do przeglądania stron, obiecuję też regularne uaktualnienia.

O MIEJSCOWOŚCI:

Aby wszyscy wiedzieli o czym piszemy, kilka słów o miejscowości Osie. Osie jest pięknie położoną dużą wsią (prawie miastem) w samym sercu Borów Tucholskich, w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy stąd 40 km do Grudziądza, 75 km do Bydgoszczy i nieco ponad 100 km do Gdańska.
Osie liczy obecnie ponad 2000 mieszkańców, a udokumentowana historia sięga XVI wieku. Dokładniejsze informacje o naszej miejscowości można znaleźć na stronach internetowych www.osie.pl.

O AUTORZE:

Autor strony jest miłośnikiem historii kolei z Grudziądza. Mimo licznych zajęć znajduje jeszcze czas na hobby, jednym z nich jest badanie i publikowanie informacji o historii kolei w okolicach Osia. Przejawem tej działalności jest oczywiście ta strona ;)

Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania związane z tematyką tej strony. Mogę również spróbować odpowiedzieć na inne pytania. Szczegóły jak można się ze mną skontaktować znajdują się w dziale (jakże by inaczej) KONTAKT.

ZAPRASZAM DO KORZYSTANIA ZE STRONY!

Opracowanie serwisu: Marek Sawistowski. Ostatnia aktualizacja 01.06.2009.

Valid HTML 4.01 Transitional