Strony poświęcone historii kolei w Osiu
STRONA GŁÓWNA HISTORIA GALERIA STACJA OSIE DO POBRANIA KONTAKT&LINKI

Stacja Osie jest położona w 17,8 kilometrze linii kolejowej nr 215 Laskowice Pom. - Czersk - Bąk. Jest to jedyna stacja (w dosłownym znaczeniu) pomiedzy Laskowicami Pom. a Szlachtą. Stacja oznacze bowiem, że można na niej prowadzić czynności związane z ruchem pociągów, tzn. np. krzyżowanie pociągów (czyli potoczne mijanki).

Poza stacją Osie, pomiędzy Laskowicami a Szlachtą znajdują się wyłącznie przystanki osobowe.

Stacja Osie położona jest w południowej części wsi, około 500 metrów od jej centrum. Stacja posiada 3 tory, numerowane od strony budynku dworcowego 1, 2 i 3. Tor nr 1 jest torem ładunkowym, jest zabezpieczony wykolejnicą i normalnie nie są na ten tor przyjmowane pociągi. Na przedłużeniu tego toru znajduje się droga ładunkowa. Długość użyteczna toru nr 1 wynosi 482 metry.

Tor nr 2 jest torem głównym zasadniczym. Jeśli na stacji nie jest przewidziane krzyżowanie, pociągi przyjmowane są właśnie na tor nr 2. Długość użyteczna toru nr 2 wynosi 523 metry.

Tor nr 3 jest torem głównym dodatkowym. Na ten tor przyjmowane są pociągi przy krzyżowaniu. Długość użyteczna toru 550 metrów. Wyjazd z torów nr 2 i 3 zabezpieczony jest sygnalizacją kształtową.

Poniżej znajduje się plan stacji Osie. Plan ten w pełnej wielkości znajduje się w dziale DO POBRANIA.

Plan stacji Osie


Opracowanie serwisu: Marek Sawistowski. Ostatnia aktualizacja 01.06.2009.